filmy na lato
Artykuły,  Kino

Filmy na lato – zestawienie

Popijając kolorowe drinki lub schłodzone latte, chętniej sięgamy do filmów, które oparte są na nieskomplikowanej fabule, barwnej scenerii i szczęśliwych zakończeniach. 

Sezon urlopowy w pełni, a Ty tkwisz w pracy marząc o egzotycznych krajach, namiętnościach i przygodach życia. Poniższe zestawienie zawiera moje typy filmów na lato, które pozwalają poczuć wakacyjny klimat. Lekko, pogodnie i z dystansem – w końcu to odpowiedni moment, żeby wrzucić na luz i pozwolić sobie na odrobinę beztroski.

Słońce, pozytywne emocje, uczucia – czyli filmy na lato, do których chce się wracać

  1. Nigdy w życiu!

Tak się utarło, że co roku w okresie wakacyjnym trafiam na ten film w telewizji. Może i jest naiwny i przekoloryzowany, ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Głównej bohaterce, Judycie, wali się świat: odchodzi od niej mąż, zostaje z 16-letnią rozpuszczoną córką, bez planu na życie i co gorsza: bez dachu nad głową. Otrzymane w wyniku podziału majątku pieniądze postanawia zainwestować w swoje nowe cztery kąty – ale nie myśli o zapyziałej kawalerce w Warszawie. Judyta ma plan: buduje pod miastem piękny dom, do którego zawsze będzie chciało się wracać.

Ta decyzja staje się  krokiem milowym w jej nowym życiu. Dalej to już tylko cieszenie się wiejskim krajobrazem, odzyskanie wiary w siebie i miłość (a jakże).

nigdy_w_zyciu__filmy na lato

 

  1. Vicky Christina Barcelona

Woody Allen w tym filmie z 2008 roku przekazał iście hiszpański temperament. Doskonała rola Penelope Cruz – ekstrawaganckiej, emocjonalnej artystki.

vicky christina barcelona_filmy na lato

  1. Dirty Dancing

Taniec zyskał na popularności, a co za tym idzie rośnie ilość filmów związanych z tą tematyką. Nie jestem ich fanką – zdecydowanie wolę klasykę. Przykładem jest tutaj Zatańcz ze mną czy wspomniany w nagłówku Dirty Dancing. Komu nóżka nie drgnęła w rytm kubańskich rytmów, niech pierwszy rzuci kamieniem.

dirty dancing_filmy na lato

  1. Mamma Mia!

Roztańczone towarzystwo, lekka i humorystyczna fabuła, piękna sceneria.

mamma mia_filmy na lato

  1. Za jakie grzechy, dobry Boże?

Obejrzany zupełnie przypadkowo film, zaskarbił sobie moją niekłamaną sympatię. Zabawna i lekka komedia umiejętnie lawirująca wokół uprzedzeń rasowych. Świetna kreacja rodziców, których córki wychodzą za mąż za przedstawicieli innych kultur i religii. Ta tykająca bomba, pomimo licznych kąśliwych żartów i uwag, jest rozbrajana humorem i dystansem. Wielki plus.

filmy na lato

Autor: Aleksandra Słapak

Źródła zdjęć: m.kinema.sk, interia, canal plus, auksepo.wordpress.com, onet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *