Wydarzenia

 

 

Organizowany jest przez Fundację „Off Camera” i Krakowskie Biuro Festiwalowe od 2008 roku. OFF CAMERA to wielkoformatowa impreza poświęcona polskiemu i zagranicznemu kinu niezależnemu.

Informacje: 27-04 – 06.05.2018, Kraków

www.offcamera.pl

 

Organizatorem konkursu Nagroda Literacka Europejski Poeta Wolności jest Miasto Gdańsk. Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja zjawisk poetyckich, które podejmują jeden z najistotniejszych dla współczesności tematów – temat wolności, a jednocześnie charakteryzują się wybitnymi wartościami artystycznymi.

Informacje: 23-25.03 2018 Gdańsk

europejskipoetawolnosci.pl

 

 

Transatlantyk Festival w Łodzi to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film tworzy silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Jest uznanym międzynarodowym festiwalem nowej generacji, który buduje swą tożsamość łącząc wyrafinowaną, skierowaną do branży filmowej ofertę z szeroko dostępnym programem edukacji i aktywizacji społecznej.

Informacje: http://www.transatlantyk.org/pl

 

Festiwal czytania

Na program Festiwalu składają się: aktorskie interpretacje utworów literackich, spotkania z autorami, słuchowiska radiowe, warsztaty dla dzieci.

Informacje: 13-15.10.2017, Szczecin

http://festiwalczytania.pl/

 

 

festiwal conrada

Festiwal Conrada – organizowany przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Fundację Tygodnika Powszechnego – to największe międzynarodowe wydarzenie literackie w Polsce i jedno z największych w Europie.

Celem jest prezentacja literatury światowej powstającej w różnych zakątkach globu, zakorzenionej w różnych kulturach, wyrastającej z odmiennych doświadczeń, a także inicjowanie intensywnych dyskusji artystycznych i społecznych.

Informacje: 23-29.10.2017, Kraków;  

http://conradfestival.pl/

 

 

Polski Festiwal Sztuki Orzeł

Polski Festiwal Sztuki Orzeł 2017 – multimedialny festiwal prezentujący artystyczne osiągnięcia twórców, w dziedzinach: OBRAZ, RUCH, DŹWIĘK, SŁOWO.
 

Informacje:  18-19.11. 2017, Warszawa

http://www.polskifestiwalsztuki.pl/pl/