lista książek
Artykuły,  Literatura,  Varia

Subiektywnym okiem: książki, które warto przeczytać w 2017 roku

Poniższe zestawienie zawiera nowe, jak i stare pozycje, które z różnych powodów mamy na swojej czytelniczej liście na ten rok.

Nowości, klasyki, bajki, komedie, horrory – to nie jest ważne! Lista będzie aktualizowana i zachęcamy do dzielenia się swoimi książkowymi planami. 

  1. Chata, William P. Young

Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, której towarzyszą łzy, ból, pokora i zaskoczenie. Jeśli zamierzacie przeczytać jedną powieść w tym roku, niech to będzie właśnie ta.

Mike Morell, Zoecarnate.com

      2.  Azyl, Diane Ackerman

Autorka łączy fakty ze swobodnym i barwnym stylem narracji. Wprowadza nas w świat fascynującej kobiety, Antoniny Żabińskiej, zapomnianej „żony Noego”, która ryzykując życiem wraz z mężem prowadziła Arkę ratującą ludzi i zwierzęta. 

     3. Pax, Sara Pennypacker

„Pax” to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia.

    4. Nigdy nie jesteś sama, Renata Adwent

Pełna ciepła historia o tym, jak ważne są więzi rodzinne, i o tym, że wyzwolenie od nich nie zawsze oznacza odrzucenie.

   5. Karaluchy, Jo Nesbo

Znany miłośnikom pisarza Jo Nesbo Harry Hole, tym razem trafia do Tajlandii, w której znaleziono ciało norweskiego ambasadora.

 

   6. Muminki, Tove Jansson

Dlaczego Muminki? Bo ich nigdy nie jest za dużo!

lista książek 2017

   7. Buszujący w zbożu, Jerome David Salinger

Niektóre książki po prostu trzeba znać i Buszujący w zbożu jest według nas jedną z nich.

   8. Milczenie, Shūsaku Endō

Niby nie ocenia się książki po okładce, ale to właśnie ona mnie przyciągnęła i sprawiła, że muszę wpisać ją na swoją listę. Historia toczy się w XVII wieku w Japonii – przebywający tam misjonarze z Zachodu muszą zmierzyć się z torturami i prześladowaniami. Książka doczekała się ekranizacji: została w 2016 roku sfilmowana przez Martina Scorsese, co jest chyba jedną z najlepszych rekomendacji.

   9. Wszystko czego wam nie powiedziałam, Celeste Ng

Debiutancka powieść Celeste Ng traktuje o rodzinie Amerykanów chińskiego pochodzenia żyjącej na prowincji Ohio w latach siedemdziesiątych. Rodzinna tragedia zmusza domowników do stawienia czoła skrywanym tajemnicom.

  10. Światło między oceanami, M.L.Stedman

Początek lat 20-tych, Australia. Latarnik i jego żona decydują się na wychowanie uratowanego z dryfującej łodzi chłopca. 

 

Subiektywnym okiem: książki, które warto przeczytać w 2017 roku
Lista książek na 2017 rok
Plany filmowe na 2017 rok – zestawienie
Filmy, które warto zobaczyć w tym roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *